Ponadczasowa srebrna biżuteria

Znajdź srebrną biżuterię na www.bizutik.pl.

Jest z człowiekiem od wieków i mimo pojawienia się wielu innowacyjnych wzorów, w istocie mało się zmieniła. Biżuteria wciąż pełni tę samą funkcję – jest pewnego typu dekoracją ciała, a także pozwala na wyrażenie własnego ja. Nic więc dziwnego, że biżuterię równie często noszą kobiety i mężczyźni, dzieci i ich rodzice, osoby z rozmaitych grup społecznych. Bez względu na to, które projekty lubimy, niemal za każdym razem biżuteria jest wykonywana z podobnych surowców – zazwyczaj ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria jest tak często noszona? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały przynajmniej pięć dekad?

Atuty srebrnej biżuterii

Głównym atutem srebrnej biżuterii jest bez wątpienia to, iż jej stosowanie pozwala uniknąć różnych dolegliwości. Srebro jest antyseptyczne, zatem zakładanie srebrnej biżuterii jest rekomendowane klientom, którzy w ostatnim czasie przekłuły ciało. Nie sposób zapomnieć także o jego atrakcyjności, która idzie w parze ze stosunkowo niskimi cenami.

Jak dbać o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma sporo lat, ale należy prawidłowo o nie zadbać. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – może się ona zarysować lub uszkodzić w kontakcie ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna również być pielęgnowana w wodzie ze spirytusem czy amoniakiem. Należy przechowywać ją w szkatułce z miękką tkaniną – nie dopuścimy wówczas do jej zarysowania.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]