Ług, bejca i woski do podłóg – czym można zabezpieczyć drewno?

Środki do impregnacji drewna to produkty wykorzystywane zarówno w przypadku mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i dlaczego warto konserwować nimi meble?

Środki do konserwacji drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem tworzącym w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie wykorzystywany do wyrobu elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy surowiec przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannej kondycji przez długi czas. Znakomite rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować huśtawki, meble ogrodowe, deskę tarasową oraz wiele innych elementów. Tymczasem środki stosowane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im wspaniały połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Starannie dobrane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, że podłoga jest bardziej odporna na eksploatację i zniszczenia. Warto niemniej jednak pamiętać, iż drewniane podłogi muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte przy pomocy preparatów na bazie olejów i wosków.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]