Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Chcesz zamówić kontenery na gruz? Zobacz tu

Część śmieci nie powinno być wyrzucanych do pojemników na surowce zmieszane lub wtórne. Dotyczy to w szczególności tych, które są generowane w trakcie różnych prac budowlanych i renowacji, jak również odrzutów industrialnych. Należy je transportować do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą zutylizowane zgodnie z przepisami o odpadach. W wielu wypadkach mogą jednak wyniknąć trudności związane z przechowywaniem oraz przewozem śmieci. Żeby się przed nimi ustrzec, warto zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – typy

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przystosowane do magazynowania oraz transportu gruzu, starych mebli, opakowań i podobnych odpadów. Poza tym w użyciu są również kontenery uszczelniane, które wspaniale sprawdzają się przy wywozie nieczystości ciekłych i półpłynnych (m.in. tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są też konieczne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak trociny, granulaty bądź wióry metalowe. Ich załadunek ułatwia zamontowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najprostsze do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla jakich podmiotów?

Adresatami oferty producentów kontenerów stalowych są rozmaite podmioty. Wśród nich można wymienić między innymi przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające oraz parające się opróżnianiem mieszkań, a także wszelkiego rodzaju zakłady wytwórcze. Na zakup kontenerów na śmieci decydują się podmioty świadczące usługi wywozu odpadów wielkogabarytowych i gruzu. Użyczają je one swoim klientom, a po zapełnieniu przewożą do miejsca legalnego ich magazynowania lub utylizacji.

EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]