Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Znajdź kawę w kapsułkach.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go najczęściej w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki z kawą jednakowo dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie sporządzoną udajemy się zazwyczaj do kawiarni, gdyż niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wykona całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to również nie jest duży wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kafeterii, jest to z reguły ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. Współcześnie do wszystkich modnych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można kupić pasujące kapsułki.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]