Jakie cechy lecznicze mają lampy solne?

Lampa solna sklep - odwiedź tę nietuzinkową stronę.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały dużą popularność. Należy przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, gwarantującym nastrojową aurę. Jakkolwiek czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych może zapewniać również korzyści lecznicze?

Czym są lampy solne

Lampy solne to nie jedynie piękne dekoracje wnętrz, lecz także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, odkopanych z kopalni, a później wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. W większości wypadków bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, emituje ciepłe, delikatne światło, komponując sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo przynieść ulgę osobom cierpiącym na alergie czy też kłopoty z układem oddechowym.

Właściwości zdrowotne lamp solnych/Właściwości zdrowotne lampy solnej

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych w większości wypadków wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń produkowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie jedynie wzięte dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale również możliwe źródło pełnego zdrowia oraz właściwego nastroju.

Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]