Ekspresy do kawy Jura – dlaczego są tak popularne?

Dobranie odpowiedniej kawy nie gwarantuje otrzymania doskonałego napoju. By zachwycić gości świetnym aromatem kawy, powinniśmy zadbać o właściwą metodę zaparzania, a także sprzęt, który umożliwi wypracowanie właściwej temperatury wody oraz ciśnienia. Pamiętają o tym specjaliści marki Jura, bo od niemal stulecia proponują nam doskonałe ekspresy, które mogą być użytkowane tak przez doświadczonych baristów, jak i zwyczajnych entuzjastów smacznej kawy. Czemu jednak warto wybrać produkty tej marki? Jakie plusy wykazuje ekspres do kawy Jura? Jak wybrać urządzenie odpowiednie do naszych potrzeb oraz ustrzec się trudności w jego eksploatacji?

Zawodowy ekspres do kawy Jura

Jura znana jest przede wszystkim z uwagi na wytwarzane przez siebie ekspresy dla profesjonalnych baristów. Ci chętnie sięgają po produkty tej marki, ponieważ są one niezawodne, a ich budowa pozwala na zrobienie rozmaitych typów kaw – także tych, których nie można przygotować bez spienienia mleka. Firma Jura opracowała dla profesjonalnych klientów mnóstwo modeli ekspresów, które zgrupowane są w kilka linii – między innymi GIGA PROFESSIONAL, Classic oraz XJ, zaś wszystkie z nich cechują się innym zużyciem wody oraz opcjami zaparzenia naparu.

Ekspres do kawy Jura dla wszystkich

Chociaż wiele produktów firmy kierowanych jest do zawodowych klientów, ekspres Jura bez trudu może być także wykorzystywany w domu. Zwłaszcza, iż w jej katalogu znajdziemy wiele ekspresów, które przeznaczone są akurat do eksploatowania w kuchni. Najlepiej zdadzą egzamin urządzenia z serii
C, J lub ENA, gdyż wyróżniają się prostą obsługą i wieloma funkcjami pozwalającymi na przygotowanie świetnej kawy. Warto też zaznaczyć, iż Jura produkuje także akcesoria, które ułatwią przygotowanie bardziej nietypowych typów tego napoju oraz naprawę urządzeń.