Dlaczego warto pić sok z kiszonej kapusty i buraków

Chcesz zamówić sok z kiszonych buraków? Sprawdź https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znów powróciły do menu Polaków. Do kapusty i ogórków dołączają również nowe, dotychczas mniej popularne warzywa oraz owoce. Mówiąc o zdrowotnych walorach fermentowanego jedzenia nie sposób pominąć także napojów takich jak kefir, kwas chlebowy czy wszelkiego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych warzyw. Szczególnie te ostatnie są godne zainteresowania – pomagają w nieskomplikowany i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu organizmowi składniki potrzebne dla jego poprawnego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie witaminy w nich znajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie sporo związków mających korzystny wpływ na nasze zdrowie. Najważniejszym składnikiem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za proces fermentacji. Sok z kapusty, buraków bądź inny kiszonek to także świetne źródło witamin. Na uwagę zasługuje w szczególności wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie 150 ml tych soków zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się również pić z uwagi na obecność witaminy K i P, witamin z grupy B oraz znaczne stężenie soli mineralnych.

Z jakiego powodu należy pić sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z uwagi na obecność bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie oddziałuje na pracę układu pokarmowego oraz naszą odporność. Dodatkowo liczne witaminy poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy cukrzycy, szkorbutu i depresji, jak również pomagają walczyć z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki powinny ponadto sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, takimi jak np. niestrawność czy wrzody dwunastnicy. Działają one też osłonowo podczas leczenia antybiotykami i pobudzają apetyt.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]