Części do Citroena – gdzie je kupić?

Znajdź części Citroen

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad znana dobrze polskim kierowcom. Jej samochody w Polsce są cenione ze względu na wysoką dostępność, przystępną cenę i przede wszystkim za sporą liczbę warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak Jumper, C7, C8, C-Crosser, C-Elysse, Xantia, Xsara, Saxo i Nemo. Rzecz jasna, podobnie jak auta pozostałych marek, ulegają one awariom, zatem właściciele samochodów z francuskiej stajni powinni być gotowi na to, iż prędzej czy później będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części zamienne Citroen, które kupujemy najczęściej

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których powstają inne awarie. W pierwszej kolejności trzeba na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku codziennej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy oraz olej silnikowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy lekceważyć, potrzebują też moduły układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Gdzie niedrogo i łatwo kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, nierzadko pochodzące z chińskich manufaktur, w niektórych przypadkach cechują się niską jakością, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Z tej przyczyny posiadacze aut Citroen części zamienne powinni kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do francuskich samochodów. Jeśli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne części można zakupić za pośrednictwem internetu.

France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]