Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Jeśli szukasz czapsów skórzanych, koniecznie sprawdź horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie mają tych wad.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sklepach przeważnie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Tym samym są zalecane dżokejom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Szeroki wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią zatem też jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]