Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków? Wejdź na obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Kiedy odnajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednak następuje ta wymarzona przez mnóstwo kobiet chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowe – symbol nieskończoności

Podarowanie ukochanej pierścionka to niesłychanie stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w kształcie koła, które symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, że od owego palca biegnie żyła prowadząca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Powszechnie uważa się, że rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Pierwotnie wytwarzano je ze skóry, z łodyg trzciny, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Wartościowymi pierścionkami ze srebra bądź złota obdarowywano tylko wtedy, kiedy mężowie chcieli pokazać swoją bezgraniczna ufność do przyszłej żony. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, drogimi kamieniami i platyną, aczkolwiek surowce te tak naprawdę powszechnie stosuje się do ich sporządzania zaledwie od paru wieków, przy czym znaczący przyrost ich uznania można odnotować w poprzednim wieku.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście wymarzona biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścionek z ogromnym diamentem, jednakże możliwości swobodnego łączenia różnych kamieni i metali są szerokie. Prócz diamentów stosuje się rubin, szafir czy topaz. Część osób wybiera tańsze metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, jak również drewno, niemniej jednak ciągle na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i różnych typów złota (żółtego, białego i różowego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było opinia, że mężczyzna ma obowiązek zapłacić na niego co najmniej dwumiesięczną pensję. Koszt pierścionka zależny jest od kilku elementów: użytego kamienia, ilości karatów, materiału czy designu, skutkiem tego każdy znajdzie ładny, niepowtarzalny pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności wyrazem uczucia oraz zaangażowania, zatem jego wartość nie ma ogromnego znaczenia. Istotne jest to, czy będzie się podobał naszej przyszłej małżonce.

Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]