Co warto wiedzieć o panelach dachowych na rąbek?

Blachę na rąbek zamówisz na www.regamet.pl/panele-dachowe/.

Blachy na rąbek to coraz popularniejszy typ pokrycia dachowego. Jakie właściwości odróżniają ją od pozostałych materiałów wykończeniowych? Czemu opłaca się w nie zainwestować? Opisujemy te nowoczesne panele dachowe oraz możliwości ich wykorzystania.

Blachy na rąbek stojący – wytrzymałość i piękny wygląd

Blachy na rąbek zdobywają coraz szersze uznanie, bowiem doskonale godzą funkcjonalność z atutami estetycznymi. Bardzo dobrze prezentującą się oraz trwałą blachę na rąbek stosuje się zarówno w przypadku nowych budynków, jak i obiektach budowlanych, w których niezbędna jest zmiana pokrycia dachowego. Ten materiał wykończeniowy może być zastosowany na dachach płaskich i dwuspadowych, jak również tam, gdzie więźba jest zawiła. Blachy na rąbek stojący są dostarczane na plac budowy w formie niezbyt dużych arkuszy. Można je ułożyć błyskawicznie i bez większych komplikacji. Tego rodzaju pokrycie dachowe świetnie pasuje do różnorodnych stylów architektonicznych (na przykład do stylu dworkowego bądź minimalistycznego), a przy tym jest niepodatne na korozję oraz wytrzymałe.

Nowoczesne pokrycia dachowe – alternatywa dla popularnych dachówek ceramicznych

Blacha na rąbek przewyższa standardowe rozwiązania pod kątem użytej technologii oraz solidności. Panele te są produkowane z grubej blachy powleczonej dodatkową powłoką, która daje protekcję przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak opady czy promieniowanie słoneczne. Blacha na rąbek jest sprzedawana w kilku modelach, co umożliwia dobranie jej do specyficznej wizji architekta. Nowoczesne pokrycia dachowe mają też wpływ na obniżenie kosztów związanych z budową – bez wątpienia ograniczają ilość ścinek, nawet przy pokrywaniu dachów wielopołaciowych. Postanawiając o wykorzystaniu blach na rąbek stojący, warto kupić ten budulec wprost w sklepach budowlanych.

REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08