Ciesz się inną kawą co dnia – o kapsułkach kompatybilnych z Nespresso

Kapsułki do ekspresu Nespresso kupisz na cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych zwolenników. Dzisiaj jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wykonuje wiele popularnych firm.

Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu arabiki i robusty. Kolejnym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Firenze, Trieste, Venezia oraz Roma. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty suszonych owoców, prażonych orzechów czy czekolady. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza również rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Hazelnut, Chocolate, Carmel oraz Vanilla.

Opakowania obecne w większości sklepów mieszczą zwykle 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zredukować cenę napoju. W przypadku, gdy nabywca ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]