Blachodachówka panelowa – materiał na dachy o sporym nachyleniu

Sprzedaż blachodachówki - tutaj znajdziesz korzystną ofertę.

Blacha na dach to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich idealny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha dachowa to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielo- i jednorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najważniejsze, naprawdę wytrzymałe.

Blachodachówka – charakterystyka oraz zalety

Blacha dachowa produkowana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Należycie dobrane powłoki lakiernicze są także odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one swoją estetykę nawet po latach od montażu. By jednakże cieszyć się tymi atutami, blachę na dach trzeba nabywać w sprawdzonych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy dachowe – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blachodachówka, ze względu na niską wagę, znajduje obszerne zastosowanie przy naprawach starych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy budowaniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o dużym nachyleniu.

REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08