Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – od XIX wieku do dziś

Kryształy prezentują się co prawda doskonale, ale nie wszyscy są w stanie pozwolić sobie na ich kupno. Szczęśliwie w salonach jubilerskich dostępne są także tańsze alternatywy dla tych minerałów. Szczególnym uznaniem cieszą się bez wątpienia kryształki Swarovskiego. Historia ich wytwarzania zaczyna się w XIX stuleciu, gdy Daniel Swarovski opatentował urządzenie do obrabiania szkła ołowiowego. Obecnie biżuteria z kryształkami Swarovskiego noszona jest na całym świecie. A kryształki stosowane są tak w kolczykach, jak i telefonach komórkowych czy też na obuwiu.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – technologia produkcji?

Kryształki Swarovskiego to oszlifowane szkło ołowiowe. Technologia ich wytwarzania jest tajna – wiadomo jedynie, że stosuje się w tym celu odpowiednie urządzenia, zaś cały proces przebiega w wysokiej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego jest znacznie lżejsza od prawdziwego kamienia. Na tle wielu imitacji odróżnia się w szczególności precyzyjnym szlifem – na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl naturalne kryształy.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – co znajdziemy na rynku?

Firma wytwarza też inne produkty – sprzedaje kryształki producentom telefonów komórkowych bądź oświetlenia. Należy także dodać, iż Swarovski jest producentem lornetek i odblasków – na przykład tych, jakie stosowane są w krajowych tablicach drogowych. Jakkolwiek to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, naszyjniki oraz kolczyki – są flagowym i najbardziej popularnym wyrobem tej marki. Można je nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych, które posiadają zdecydowanie największy ich wybór.