Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Jeśli chcesz nabyć cyrkonie, zobacz tu

Podczas dzieła zdobienia biżuterii masowo wykorzystywane są prawie wszystkie rodzaje kamieni szlachetnych. Są one pięknym dodatkiem, a także znacząco podnoszą cenę obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą wśród posiadanych zbiorów. Na szczęście istnieją też alternatywne rozwiązania dla oszczędnych osób.

Co to są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane kamienie ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Stanowią one jedną z prawie idealnych alternatyw dla diamentów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i podobnych cech. Zazwyczaj cyrkonia jest przezroczysta, ale wersje składające się z niestandardowych substancji mogą przybierać wszystkie odcienie, czy też nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Ze względu na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – zastosowanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie znalazły stałe zastosowanie jako ozdoby w jubilerstwie, posiadają one oczywiście również inne przeznaczenia. Przykładowo, używa się je w celach medycznych (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. Dawniej, dzięki swoim cechom wykorzystywane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, kupić ją można na przykład przez internet.