Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Szukasz bagażników bazowych? Koniecznie odwiedź ten adres.

Podróż samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne w trakcie urlopu akcesoria. Zwykle nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje transportowanym przedmiotom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wodą, ale też nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, ponieważ ma opływową budowę. Do jego założenia potrzebne są poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je kupić sami. Pamiętajmy jednak, by wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem SUPy, deski snowboardowe czy rowery. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują zatem maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym lub pokrywie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]