Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Jeśli chcesz zamówić aparaty do drenażu limfatycznego, skieruj się na tę stronę.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawa krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii prawie wiek temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy okrężne oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje indywidualnie do miejsca ucisku, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów często stosowane są maszyny do presoterapii symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów dzielących się na komory, które nasuwa się na obrzękłe ramiona lub nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory urządzenie uciska kończynę, stymulując w ten sposób przepływ chłonki. Jest wiele zaleceń do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To głównie obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się także nadzwyczaj popularna w świecie sportu, głównie jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowe urządzenia do masażu limfatycznego

Sporo opcji zastosowania aparatów do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Teraz osoby na co dzień stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, dzięki innowacyjnym urządzeniom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy masaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie i kompaktowe, dlatego bez trudu można spakować je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być wcześniej skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi choroby wirusowe oraz bakteryjne i zaburzenia rytmu serca, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]