Antena telewizyjna – cechy charakterystyczne

Szukasz anteny DVB T? Zobacz tu.

W przeważającej większości domów zobaczyć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się też w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, jak również anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne na ten moment w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w rękach narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, odznaczają się także niezwykłą odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej kupnie?

Szeroki wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba mocno przemyśleć wybór urządzenia, które planujemy zastosować. Powinno się pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na wiele czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników można bez żadnego problemu znaleźć w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]