Akcesoria na imprezy – słoik z kranikiem

Od wielu lat trwa renesans mody na słoiki. Przestaliśmy uważać je jako opakowanie do nabywanych w sklepie czy też robionych samodzielnie przetworów, a dostrzegliśmy w nich pełnoprawne naczynia do serwowania różnych napojów i deserów. Dużą popularnością cieszą się szczególnie duże Słoje z kranikiem, które posiadają sporo zastosowań. Jak można je wykorzystać? Kiedy przyda się słój z kranem? Z jakiego powodu przynajmniej jedna sztuka powinna znaleźć się w każdym domu?

Słoik z kranikiem do nalewek

Jednym z zalet słoików z kranikiem jest to, iż wyśmienicie nadają się one do produkcji domowych trunków – na przykład likierów i nalewek. Słoiki mają duże pojemności (zazwyczaj są to 4-litrowe słoje z kranikiem), co umożliwia wykonanie całkiem dużego nastawu. Szerokie wieko ułatwia umieszczenie w środku owoców lub ziół i późniejsze czyszczenie naczynia, natomiast kranik sprawia, że bez problemu przelejemy gotowy likier do butelek, łatwo i szybko usuwając zużyty surowiec bez potrzeby stosowania wężyków i filtrów.

Słoiki z kranikiem do serwowania

Słoik z kranikiem jest piękną dekoracją stołu, na którym go postawimy. To sprawia, że jest on chętnie stosowany do podawania napojów – zwykle podczas przyjęć bądź rodzinnych uroczystości w ogrodzie. Słoik z kranem znakomicie sprawdzi się zarówno podczas imprez dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nada się do podawania kompotów, lemoniad, oranżad i soków, a na przyjęciach dla dorosłych – wina, drinków czy też ponczu. Jego zaletą jest także to, że kran uniemożliwia dostanie się do szklanki osadów i kawałków owoców, dając przejrzysty napój.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]