Akcesoria i sprzęt motocyklowy – co warto kupić?

Zobacz, gdzie zamówić akcesoria motocyklowe.

Jazda na na motorze to czysta radość. Są sposoby na to, by podróż jednośladem dawała jeszcze więcej zabawy, a zarazem była wygodniejsza oraz bezpieczna zdecydowanie bardziej komfortowe i bezpieczniejsze. Sprawią to trafnie dobrane akcesoria, w które motocykliści powinni wyposażyć swoją maszynę. Wybór takich akcesoriów motocyklowych jest spory i znajdą się tu produkty, w których kluczowa jest ergonomiczność, jak i dodatki, które poprawią wygląd maszyny. Opiszemy te najciekawsze i ogromnie praktyczne.

Akcesoria motocyklowe – owiewki przydadzą się motocyklistom lubiącym szybką jazdę

Im szybciej się poruszamy, tym bardziej natężony oraz mocniejszy nurt powietrza kieruje się w stronę twarzy motocyklisty. Łączy się to wieloma niedogodnościami. Ostry wiatr przyczynia się do szybszego odczuwania mrozu. Rozpędzone powietrze natęża też poziom hałasu otaczający kierowcę oraz sprawia, że na przesłonie kasku rozbijają się owady, co znacznie zawęża widoczność. Tym problemom można jednakże zapobiec instalując owiewkę, która przekieruje pęd powietrza w górę.

Inne praktyczne akcesoria motocyklowe

Przydatny uchwyt dla pasażera

Motocykliści chętnie podwożący pasażerów powinni zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo i komfort. W tym przypadku niezbędny okaże się dodatkowy uchwyt dla pasażera, który zapewni mu większą równowagę.

Crash pady i tank pady

Jazda motocyklem niestety jest nieodłącznie związana z niebezpieczeństwo wypadku. Spokojny oraz odpowiedzialny styl jazdy zdecydowanie zmniejsza to ryzyko, jednak nie niweluje go całkowicie. Poza ochroną samego kierowcy, powinno się zadbać także o zabezpieczenie motocykla. W tym pomogą crash pady i tank pady, czyli małe elementy, montowane na licznych częściach jednośladu (np. na zbiorniku paliwa bądź do ramy). Pochłaniają one znaczną część energii w czasie upadku, a przy tym chronią powierzchnię lakieru przed ewentualnym porysowaniem.

Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]