Akcesoria dla numizmatyków – klasery na monety

Szukasz klasera na banknoty? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Kolekcjonowanie monet i banknotów to nie tylko radość ze znajdowania i kupna kolejnych egzemplarzy, ale także uczucie spełnienia z ich katalogowania i oglądania. Kupione numizmaty powinny więc znaleźć się w praktycznych albumach bądź klaserach, dzięki którym swobodnie będzie można je oglądać, a zarazem zabezpieczy się je przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Klaser na banknoty i monety – plusy wpinania i wypinania pojedynczych kart

numizmatów mają obszerny wybór dodatków umożliwiających bezpieczne ich kolekcjonowanie, jakkolwiek najpopularniejsze w dalszym ciągu pozostają klasery. Czemu? Głównie z tej przyczyny, iż pozwalają na segregację monet konkretnego rodzaju. Pamiętajmy jednakże, że część albumów na monety nie posiada wewnątrz kart i należy nabywać je oddzielnie dobierając je do wielkości kolekcjonowanych numizmatów lub banknotów. Swoboda wypinania oraz wpinania kart jest sporym usprawnieniem przy segregowaniu okazów podług naszego uznania – można przekładać je pomiędzy klaserami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych eksponatów, co zmniejsza niebezpieczeństwo rozdarcia banknotów lub zarysowania numizmatów. Prócz tego, mając niewielką kolekcję, w jednym albumie można umieścić monety o różnych rozmiarach, należy tylko zakupić strony z odpowiednimi dla nich przedziałami. Kolejną zaletą klaserów na monety jest to, że nieraz są stylizowane na wygląd albumów z fotografiami rodzinnymi czy książek, więc bez trudu ukryjemy je na regale przez spojrzeniem ewentualnego rabusia.

Klaser na numizmatyczny pomieści bez przeszkód także monety w holderach

Doświadczeni kolekcjonerzy zalecają, aby w kartach klaserów wykonanych z tworzyw sztucznych chować mniej wartościowe monety, nie mające już stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z PCV nie zapewnia numizmatom całkowitej ochrony przed działaniem powietrza i wilgoci. Kosztowne monety w idealnym stanie bądź te wykonane z metali szlachetnych wypada uprzednio zabezpieczyć poprzez umieszczenie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można następnie przechowywać w albumie, gdyż szereg producentów ma w asortymencie strony do klaserów, w które bez trudu można włożyć monety w sztywnych, papierowych holderach albo w kapslach.

ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]