Pozycjonowanie w trzech słowach

Skuteczne pozycjonowanie stron - usługa na miarę Twoich potrzeb

Pozycjonowanie stron internetowych to różne działania dążących do poprawienia obecności stron w bezpłatnych wynikach prezentowanych w wyszukiwarce. Im wyżej strona pojawia się w SERP, tym więcej przyciągnie odwiedzających witrynę, co ostatecznie prowadzi do zwiększenia przychodów firmy. Kolejnym atutem tego działania jest wzmocnienie rozpoznawalności produktu, usługi albo samej marki.

Algorytm Google ocenia każdą stronę www w oparciu o blisko 200 najrozmaitszych faktorów. Efekt tej ewaluacji decyduje o tym, na którym miejscu strona czy jej podstrona wyświetli się w wynikach wyszukiwania na konkretną frazę. Za niezwykle ważne czynniki rankingowe fachowcy ds. SEO uznają między innymi linkowanie (zewnętrzne oraz wewnętrzne), jakość treści, a także prędkość ładowania.

Wyszukując w przeglądarce Google jakiekolwiek słowo, internaucie zostanie przedstawiona lista stron, które algorytm ocenił jako najbardziej pasujące do powyższego zapytania. Jakie adresy pojawią się w wynikach wyżej niż inne? Głównie te, których treść jest niepowielona z innych witryn i odpowiednio nasycona właściwymi słowami kluczowymi. Na pozycje wpływ ma także prędkość ładowania się strony (zarówno w wersji na mobile, jak i na komputerze), prawidłowo zoptymalizowanie kodowanie, a także jakość linków prowadzących do naszej strony.

Czy warto zlecić pozycjonowanie i optymalizację sklepu lub strony internetowej firmie SEO?

Google cyklicznie uzupełnia algorytm, z tej przyczyny zaleca się przekazać pozycjonowanie stron oraz sklepów specjalistom. Słusznym wyborem będzie agencja SEO, która ma długoletnią praktykę w tym zakresie. W takich firmach zatrudnionych jest wielu ekspertów nie tylko od SEO, ale także marketingu internetowego czy programowania. Zlecając pozycjonowanie podmiotowi zewnętrznemu zaoszczędzone czas i środki można zaprząc w inne akcje marketingowe, które także rozwiną firmę.

Do kogo adresowana jest usługa pozycjonowania sklepów oraz stron internetowych w Google?

Pozycjonowanie to głównie usługa skierowana do właścicieli stron www, których zadaniem jest prezentacja i sprzedaż wyrobów albo usług przedsiębiorstwa. Decydując się nawet niszową działalność niewyobrażalne jest w XXI w. nie posiadać własnej strony firmowej bądź ją uruchomić, ale nie dbać o jej pozycjonowanie. Konkurencja nie ustaje w staraniach o pozyskanie kolejnych klientów. Według statystyk prawie 97% osób szuka online opinii o lokalnych firmach, co jasno wskazuje do jak dużej grupy klientów można w ten sposób dotrzeć. A wyświetlenie się adresu strony bądź sklepu w Top3 wyników wyszukiwania w Google niesłychanie zwiększa prawdopodobieństwo, iż klient wybierze nasze usługi.

SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]