Co warto wiedzieć o raporcie danych pozafinansowych?

Raport danych pozafinansowych. Uzyskaj kompleksową pomoc profesjonalisty w tej dziedzinie.

Raporty danych pozafinansowych są coraz częściej tworzone przez różne przedsiębiorstwa. Na ich stworzenie najchętniej stawiają największe marki – publiczne koncerny czy międzynarodowe firmy, lecz docenia się je też w trochę pomniejszych przedsiębiorstwach. Najczęściej spotykanym typem raportu danych pozafinansowych jest CSR, a więc raport odpowiedzialności społecznej. Z informacji, które są w nim zawarte możemy dowiedzieć się przykładowo jak rozkładają się proporcje kobiet i mężczyzn na najważniejszych stanowiskach kierowniczych, jak ważna jest dla firmy ekologia i w jakie akcje charytatywne lokuje środki. Czemu jednak opłaca się przygotować raport danych pozafinansowych? O jakich rzeczach nie zapominać przy jego wydaniu, by dał oczekiwane skutki?

Raport danych pozafinansowych – zalety

Na raport danych pozafinansowych warto postawić w szczególności z uwagi na wizerunek korporacji. Wydając raport CSR tworzymy image marki zaangażowanej, co rzutuje tak na wzrost liczby klientów, jak i brak problemów z otrzymaniem późniejszych pożyczek. Raport danych pozafinansowych oprócz tego umożliwia zbudowanie związków z miejscowymi organizacjami i samorządami, co będzie bardzo istotne dla wszystkich firm – zarówno lokalnych spółek, jak i ogólnoświatowych holdingów.

Raport danych pozafinansowych – której agencji zlecić?

Stworzenie raportu danych pozafinansowych da spodziewane rezultaty wyłącznie wówczas, gdy jego dane wydamy w atrakcyjnej wizualnie formule. Dlatego po przygotowaniu informacji, warto zlecić przygotowanie publikacji raportu sprawdzonej studiu graficznemu. Dzięki temu potencjalni klienci szybko wyszukają wszystkie informacje, co w ogromnej mierze rzutuje na ich opinie o firmie. Nie zapominajmy także, iż raport danych pozafinansowych jest częścią strategii formowania image’u marki – musi więc nawiązywać do publikowanych przez nią materiałów promocyjnych.

Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]