Kurs modelowania 3D – czy warto się zapisać?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o modelowaniu 3D, odnajdziesz na domin-krakow.pl.

Świat rysunku bez ustanku ewoluuje i coraz częściej artyści odchodzą od dotychczasowych technik preferując kreowanie swoich prac wyłącznie w tzw. digitalu. Komputery dają twórcom nie tylko swobodę wykonywania grafik 2D, ale także modelowania obiektów 3D. Zainicjowanie nauki modelowania 3D nie wymaga już dużych nakładów finansowych – każdy może bowiem pobrać program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia obrazów 3D oraz animacji, a który równocześnie jest zupełnie darmowy.

Nauka obsługi Blender 3D samemu może być frustrująca

Obsługi dowolnego programu można nauczyć się we własnym zakresie, niemniej jednak proces ten trwa wówczas dłużej i nierzadko bywa niesłychanie frustrujący. Z tej przyczyny zapisanie się na kurs modelowania 3D będzie przede wszystkim pomocne dla tych, którzy dopiero odkrywają Blender 3D. Zaznajamianie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nanoszenie przeróżnych tekstur i efektów na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem znającego program pedagoga. Instruktor na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez kursanta doradzając, które elementy wymagają poprawy oraz proponując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, aby odbywał się on w jak najmniej licznych zespołach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poważana w w branży projektowej i gier komputerowych

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest współcześnie umiejętnością pożądaną i poważaną w szczególności w świecie gier komputerowych, projektowania i filmu. Poznanie oprogramowania Blender 3D otwiera więc masę nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne prace, które później można bez obaw dołączyć do swojego portfolio. Nie oznacza to natomiast, iż kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w animacji i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników tego rodzaju kursów to po prostu hobbyści i artyści chcący znaleźć nowe formy ekspresji czy też rozwinąć swoje obecne umiejętności.

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]