Digital painting – jak opanować Photoshop i inne popularne programy

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o digital paintingu, uzyskasz na https://digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu starają się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, bowiem te sektory rozrywki w procesie kreowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie. Wiedząc o tym wiele młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem błyskawicznie sięga po popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Współczesne narzędzia do malarstwa komputerowego

Istnieje wiele programów wykorzystanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo iż powstał jako narzędzie do obróbki fotografii, błyskawicznie stał się ulubionym softwarem game developerów oraz ilustratorów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak przykładowo Corel Painter, ArtRage czy Clip Paint Studio, w których przy zastosowaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane temperą, farbami olejnymi bądź farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość cofnięcia błędnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z opcją kontaktu z twórcą szkolenia

Na ogół uczenie się malarstwa cyfrowego odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć na własną rękę, niemniej jednak by właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać zaawansowane opcje oprogramowania i niezbędne metody korzystania z pędzli, radzimy wziąć udział w kursie prowadzonym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z autorem kursu.

Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]