Czego dowiesz się na kursie rysunku architektonicznego?

Zajrzyj tu jeśli jesteś zainteresowany kurs architektura

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej obleganych kierunków na polskich uczelniach. Na jego wielką popularność wpływa mnóstwo elementów – głównie fakt, iż są to niesłychanie interesujące studia oraz perspektywa wysokich zarobków i angażującej pracy po ich ukończeniu. Żeby dostać się na architekturę należy jednak nie tylko udowodnić się wiedzę dotyczącą najważniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale też umiejętnością rysowania. Jeżeli nią nie dysponujemy, przed egzaminami wstępnymi warto odbyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – naucz się perspektywy i kompozycji

Osoby, które zapisują się na kurs rysunku architektonicznego otrzymają wszechstronne przygotowanie do egzaminu na studia. Kurs ten jest adresowany do osób posiadających co najmniej podstawowe zdolności rysowania. Lekcje trwają 4 godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje kursantom niezbędną wiedzę dotyczącą perspektywy i kompozycji, jak również architektonicznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. Podczas kursu przyszli architekci pracują nad rysunkiem, a nauczyciel pomaga im stworzyć pracę, która uzyska pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – nie tylko zajęcia praktyczne

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko nauka rysunku, ale też porady specjalistów, które pomogą przygotować się lepiej do egzaminów – między innymi na temat tego, jak sporządzić najlepsze portfolio na każdą z uczelni (np. te w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku lub za granicą). Uczniowie mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego zobaczą, czego mogą oczekiwać w przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą także dla swoich słuchaczy lekcje historii sztuki – te wiadomości okaże się nieodzowna na egzaminie i w trakcie studiów.

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]