Więcej informacji o filtrach hepa h13
Nie ma co się oszukiwać: jakość powietrza w naszym kraju kiepska. Pod tym względem Polska jest na jednym z ostatnich miejsc pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie emitowane są kolejne komunikaty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też bezustannie poszukiwane są wydajne metody, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest ogromnie istotne (przykładowo w szpitalnych salach intensywnej terapii).
Filtry dokładne typu minipleat do zastosowań uniwersalnych
Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i stosowane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W wentylacjach instalowanych w biurach, urzędach czy budynkach mieszkalnych bardzo dobrze sprawdzą się filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem także większe zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, zarodniki grzybów bądź włosy. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale również jakość ich wykonania. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę ze stali ocynkowanej, która charakteryzuje się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura). Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat ułożony w drobne plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te odznaczają się wysoką żywotnością. Filtry F7 i F9 dostępne są w wielu wymiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.
Filtry HEPA H13 oraz H14 – efektywna praca w ekstremalnym środowisku
Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o dalece wyższej przepustowości, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a wytrzymała rama, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co umożliwia efektywną pracę w wymagających warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie powinno się spełnić najwyższe normy sterylności powietrza, np. w przemyśle elektronicznym.
Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz
Tel.: +48 43 827 10 46