Tabliczki na drzwi – w jakim celu są stosowane

Więcej o tabliczkach na drzwi.

W każdym budynku znaleźć można wiele przeróżnych sal o większym bądź mniejszym znaczeniu. Sprawne poruszanie się po nich – nie tylko odwiedzającym, ale również osobom zatrudnionych w danym obiekcie – umożliwiają rozmaite tabliczki na drzwi. Ich wybór jest na chwilę obecną naprawdę szeroki. Jakie tabliczki na drzwi można spotkać w sprzedaży? Czym wyróżniają się te , które uważane są za najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – co można nimi oznaczyć?

Właściwe oznakowanie obiektu podnosi przejrzystość jego funkcjonowania. I nie ma tu znaczenia czy mówimy o urzędzie, biurze, przedszkolu czy sklepie – czytelne oznaczenie pomieszczeń umożliwia szybkie odnalezienie pokoju, który na dany moment jest przez nas poszukiwana. Tak dzieje się między innymi w szpitalu oraz szkole. W przypadku banków, urzędów i biur tabliczki na drzwi ułatwią wyszukanie pokoju, w którym dyżuruje potrzebna nam na dany moment osoba. Szczególnie popularne są tabliczki na drzwi, w których można swobodnie zmieniać znajdującą się na nich informację. Dzięki temu w momencie, kiedy np. w urzędzie ma miejsce zwolnienie pracowników, nazwisko na tabliczce można bez większych problemów zmienić. Pozwala to w konsekwencji oszczędzić sporą ilość pieniędzy – nie trzeba wszak przeznaczać pieniędzy na kupno nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – kiedy jeszcze się je stosuje?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez większego problemu rozdzielić miejsca o charakterze ogólnodostępnym od tych, które stworzono dla personelu danej instytucji. Chodzi w tym wypadku o pokoje o charakterze socjalnym, magazyny, toalety dla personelu oraz wszystkie te sale, do których z jakiegoś powodu osoby postronne nie powinny wchodzić. Stosując tabliczki na drzwi, można również oznakować punkty, w których nie wolno palić. Takie tabliczki, które przedstawiają zakaz palenia, są obecnie ogromnie popularne. W wielu wypadkach na tych tabliczkach w miejscu napisu znajduje się przekreślony symbol papierosa. Dla sporej grupy osób przekaz takiego znaku jest zatem naprawdę czytelny. Nie zapominajmy również, iż tabliczki informacyjne umieszcza się także przy wejściu do obiektów, które posiadają ułatwienia dla osób , które z powodu niepełnosprawności mają problemy z poruszaniem się.

Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]