Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Zamów kolczyki

Srebrne kolczyki to niewątpliwie jedne z najchętniej kupowanych przez panie elementów. Sprawdzają się na każdą sytuację – bardzo uroczystą i w luźniejszym klimacie. Przekonajmy się co powoduje, że są tak rozchwytywane oraz gdzie można je kupić.

Srebrne kolczyki – na które przeznaczyć pieniądze

Srebrne kolczyki można znaleźć w zróżnicowanych formach. Najpopularniejsze są urocze wkręty, które sprawdzą się na różne wydarzenia, są dyskretne, a równocześnie wytworne. Równie często wybierane są wiszące kolczyki, które pięknie wysmuklają szyję. Sprzedawane jako wysadzane szlachetnymi kamieniami albo zupełnie proste. Elementy zrobione ze srebra nie podrażniają skóry, co nierzadko występuje w przypadku błyskotek z metali nieszlachetnych. Najbardziej oryginalne kolczyki uzyskano techniką przyciemniania, więc wybierając je zweryfikujmy próbę oraz technikę ich wykończenia.

Srebrne kolczyki – jak dbać żeby były zawsze olśniewające

Żeby srebrne kolczyki długo prezentowały się nienagannie, należy skrupulatnie je oczyszczać i na bieżąco eliminować śniedź. Powinno się przecierać je regularnie miękką gąbeczką zrobioną z miłego w dotyku tworzywa, stosować specjalne specyfiki pielęgnujące, a przeznaczone na wyjątkowe okazje kolczyki chować w przeznaczonych do tego pudełkach. Nie polecamy natomiast babcinych metod polerowania, takich jak szczoteczka do zębów czy sól. Takie środki niezwykle naruszają miękką strukturę metalu szlachetnego.

Gdzie kupić srebrne kolczyki?

Najlepszy wybór biżuterii znajdziemy niewątpliwie w sklepach internetowych, które oferują ekspresowe doręczenie i kuszące promocje. Poza tym zakupy w internecie to niezwykła wygoda, którą zapewne docenią przede wszystkim zapracowane panie domu.