Krótko o zapięciach srebrnych kolczyków

Kup srebrne kolczyki.

Szukając kolczyków należy wziąć pod uwagę nie tylko ich kształt, materiał wykonania oraz wygląd, ale też na zapięcie. Oto zwięzły spis często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie musimy do niego używać dodatkowych zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie daje duży komfort noszenia i chętnie jest używane w biżuterii art deco. Wadą tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla pań, które nie mają przekłutych uszu. Dziś dość rzadko używane.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak klasyczny bigiel, lecz bezproblemowy w zapinaniu, dzięki rozchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Częstokroć wykorzystuje się je przy bardziej wartościowych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest zakładać je latem, kiedy nie nosi się czapeczek, szalików ani odzieży z dużym kołnierzem.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma niewielką możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo dostaniemy wszędzie. To tego typu kolczyki panie nabywają najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niewielkich kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w małych, głównie złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki używane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]