Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Więcej o topazie mistycznym na https://www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników ozdób. Choć z pozoru mogłoby się wydać, że to odmienny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem specjalnej technologii produkcji – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca oraz pokrywany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Barwy, jakie ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z jakim jest połączony. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień ma fioletowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem rozgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Najlepsze efekty przynosi wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak w poprzednim fragmencie wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do produkcji naszyjników, kolczyków czy pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda również w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się również różnorodność kolorów, sprawiająca, że prościej można dobrać biżuterię do swojej kreacji.